birgün

26° AZ BULUTLU

DÜNYA 06.12.2019 21:32

Hindistan’da dans etmeyi durduran kadın vuruldu

Hindistan’da yaygın bir durum halini alan düğünlerde şiddet eylemlerine bir yenisi daha eklendi. Genç bir kadın düğünde dans etmeyi durdurduğu için yüzünden vuruldu

Hindistan’da dans etmeyi durduran kadın vuruldu

Hindistan’da bir düğünde kadın dansçı dans performansını durdurduğu için yüzünden silahla vuruldu.

Sputnik'in aktardığına göre; olay anına ait görüntülerde bir kadın sahnede dans ederken görüntüleniyor. Sonra kadın duruyor ve bir silah sesi duyuluyor. Ardından kadın yüzünü tutarak yere yığılıp kalıyor.


Video Kaynak: @alok_pandey

​Polis yetkililerinin BBC’ye verdiği bilgiye göre koşarak kaçan saldırgan videodan tespit edildi. Polis yetkilisi şunları şöyledi: "Şüpheli koşarak kaçtı ama kendimizden eminiz ki onu kısa süre içinde yakalacağız.”

Düğünlerde şiddet eylemleri Hindistan’da yaygın bir durum halini aldı. Düğün davetlilerinden çoğu silah taşıyor ve kutlama sırasında havaya ateş açıyor.

Benzer bir olay 2016 yılında Pencap eyaletinde meydana geldi. Düğünde dans eden hamile bir kadın karnından vurularak öldürülmüştü.

Yaşanan diğer benzer olaylar kaza eseriydi. Kasım 2016’da biri damadın halası olmak üzere 3 kişi ölmüştü.

2018 yılında polis bir adamı düğün öncesi kutlamalar sırasında komşusunu yanlışlıkla vurduğu için tutuklamıştı.

Bir adam da kızının düğününden önce havaya ateş açmış, komşusunu başından yanlışlıkla vurmuştu. Kadın neredeyse hayatını kaybediyordu.

cukurda-defineci-avi-540867-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız