birgün

16° AÇIK

Hindistan’da sel: 16 ölü

Hindistan'da meydana gelen sel felaketinde 16 kişi öldü.

DÜNYA 19.10.2021 17:54
Hindistan’da sel: 16 ölü
Abone Ol google-news

Hindistan’ın Uttarakhand eyaletinde şiddetli yağışların neden olduğu selde 16 kişinin öldüğü bildirildi.

Hindustan Times’ın haberine göre, Uttarakhand'da devam eden şiddetli yağışlar eyaletin farklı bölgelerini olumsuz etkilemeye devam ederken, sel nedeniyle can kayıpları yaşandı.

Şiddetli yağışların bölgedeki evleri, yolları tahrip ettiği, yaşanan sel felaketinde 16 kişinin öldüğü bildirildi.

Eyalet lideri Pushkar Singh Dhami, sel ve heyelanlar nedeniyle mahsur kalanların tahliye edilmesi için gerekli adımların atılacağını ifade etti.

Dhami, Hindistan Başbakanı Narendra Modi’nin durum değerlendirmesi için kendisini aradığını ve her türlü yardım konusunda destek sözü verdiğini aktardı.

Hindistan ordusuna ait 3 helikopterin arama kurtarma çalışmalarına destek vermek için bölgeye varmak üzere olduğu bilgisi paylaşıldı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun