birgün

14° AÇIK

DÜNYA 16.04.2021 17:15

Hindistan'daki hastanelerde Covid-19 yüzünden bir yatakta 2 hasta yatıyor

Hindistan'da günlük Covid-19 vakalarının sayısı 200 binin üzerinde seyretmeye devam ederken, başkent Yeni Delhi’deki birçok hastanede 1 yatakta 2 kişinin yattığı görüntülendi.

Hindistan'daki hastanelerde Covid-19 yüzünden bir yatakta 2 hasta yatıyor

Covid-19 vakalarında yaşanan rekor düzeydeki artış nedeniyle sağlık sistemi tıkanma noktasına gelen Hindistan'da hastanelerin doluluk oranları yüzde yüze ulaştı.

Ülkede Covid-19 hastalarını tedavi eden en büyük sağlık merkezi olan Yeni Delhi'deki Lok Nayak Jai Prakash Narayan (LNJP) Hastanesi dahil bazı sağlık kuruluşlarında birçok hastanın aynı yatağı paylaşmak zorunda kaldığı kaydedildi.

Ülkenin finans merkezi Maharashtra eyaleti ile birlikte Delhi ve Gujarat eyaletlerinde de benzer bir manzara yaşandığı ifade edilirken, sokaklarda ise ambulans kuyruklarının oluştuğu gözlemlendi.

OKSİJEN ALETLERİNİN ERİŞİMİNDE ZORLUK YAŞANIYOR

Covid-19'un daha bulaşıcı olduğu belirtilen yeni mutasyonlarının vaka sayılarında patlama yaşanmasına neden olduğu tahmin edilen ülkede virüs tedavisinde kullanılan oksijen desteğine erişimde de zorluk yaşandığı belirtildi.

Ülkede son 24 saatte 1183 kişi Covid-19 nedeniyle yaşamını yitirdi, Covid-19'dan ölenlerin sayısı 174 bin 570'e yükseldi. Hindistan'da son 24 saatte 216 bin 850 yeni vaka tespit edildi, toplam vaka sayısı 14 milyon 351 bin 978 oldu. (İHA)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol