Hindistan'da polis, karakollarda tutulan uyuşturucu maddenin yaklaşık 200 kilogramının "ortadan kaybolmasıyla" ilgili fareleri suçladı.

Hindistan polisi, karakolda tutulan 200 kilogram uyuşturucuyu farelerin 'yediğini' öne sürdü

Hindistan'ın Uttar Pradeş eyaletindeki bir hakim, uyuşturucu kaçakçılığı davalarında delil olarak gösterilmesi için karakollarda saklanması talep edilen esrarın yaklaşık 200 kilogramını farelerin "yediğini" ifade etti.

Anadolu Ajansı'nın BBC'den yaptığı aktarıma göre Hakim Sanjay Chaudhary, bir duruşmada polisten kanıt olarak ele geçirilen esrarı göstermesi istendiğinde, farelerin uyuşturucuyu "yok ettiği" cevabının alındığını söyledi.

Chaudhary, uyuşturucu satıcılarından ele geçirilen yaklaşık 700 kilogram esrarın Mathura bölgesindeki polis karakollarında tutulduğunu kaydetti. Esrarın "fare istilası tehlikesi altında olduğunu" söyleyen Chaudhary, karakollarda tutulan esrarın 200 kilogramının fareler tarafından yok edildiğini belirtti.

Hindistan'da 10 Mart'ta görülen bir davada da yine polis, 386 kilogram esrarın "bir kısmının fareler tarafından yendiğini" belirten rapor hazırlamıştı.