birgün

17° AÇIK

DÜNYA 30.03.2020 14:03

Hindistan polisinden yasağa uymayan cemaate sopayla darp

Hindistan'da bir polis, koronavirüs yasaklarına uymayarak toplu namaz kılan grubu sopayla darp etti

Hindistan polisinden yasağa uymayan cemaate sopayla darp

Koronavirüs salgını sebebiyle insanların kalabalıklar halinde bir araya gelmesinin yasak olduğu Hindistan'da polis, kurallara uyulması için ilginç bir yönteme başvurdu. İnternette yayılan görüntülerde polisler, yasağı dinlemeyerek bir camide kalabalık grup halinde cuma namazı kılan cemaati sopayla darp ediyor.

Söz konusu görüntülerde yüzü maskeli bir polis, caminin kapısında bekliyor ve içeriden çıkanlara sopayla vuruyor. Polisin saldırısının ardından cemaat, can havliyle kaçışıyor.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını Hindistan'da şimdiye dek 1.024 kişiye bulaştı, 27 kişi hayatını kaybetti. Hindistan hükümeti, ibadetler başta olmak birçok toplu etkinliğin geçici olarak yasaklandığını duyurmuştu.

hindistan-polisinden-yasaga-uymayan-cemaate-sopayla-darp-708131-1.hindistan-polisinden-yasaga-uymayan-cemaate-sopayla-darp-708132-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız