birgün

24° AZ BULUTLU

Hokeyde 6 takımı diskalifiye ettiler

Gebze’de kapalı yüzme havuzunda yapılan Hokey Türkiye Şampiyonası ve milli takım seçmelerinde yarışmacı bir kulübün 6 takımının birden diskalifiye edilmesi, sporcuların aileleri tarafından büyük tepki aldı.

SPOR 15.05.2022 06:30
Hokeyde 6 takımı diskalifiye ettiler
Abone Ol google-news

İHA

Gebze’de devam eden Hokey Şampiyonası ve milli takım seçmelerinde sporcuları havuzdan çıkartıp diskalifiye eden Hokey Federasyonu’na büyük tepki var. Federasyonun bu tavrı karşısında genç sporcular neye uğradıklarını şaşırırken ortalık da karıştı.

Gebze Kapalı Yüzme Havuzu’nda, Kocaeli Deniz Yıldızları takımının yarıştığı esnada turnuva komitesi, takım sporcularına havuzdan çıkmalarını ve salonu terk etmelerini söyleyerek, takımlarının diskalifiye olduğunu belirtti. Genç sporcular adeta neye uğradıklarını anlamayarak ailelerinin yanına gitti.

Bu duruma tepki gösteren aileler, federasyon yetkililerine ulaşmak isteseler de ulaşamadılar. Aileler spor salonunun önünde toplanıp tepki göstermeye başlayınca bölgeye polis ekipleri sevk edildi. Ekiplerin uyarılarına rağmen dağılmayan ailelere bir süre sonra federasyon tarafından tebliğ ulaştırıldı. Tebliğde, "Takımlarınızdaki bir sporcunun transfer işlem hatasından dolayı bütün alt takımlarınız oyunlardan ve tüm faaliyetlerden ihraç edilmiştir" ifadelerine yer verildi.

Kocaeli Deniz Yıldızları Takım Kaptanı Fatih Çakar, "Daha öncede bu yeni seçilen federasyon yönetimi bizim takımımıza aynı tarzda cezalar verdiler. Hokey Türkiye Şampiyonası ve milli takım seçmelerine Deniz Yıldızları olarak 6 takımla katıldık ikinci gün oyunlarını tamamladığımızda akşam 17.30’da federasyon tarafından bize bir evrak tebliğ edildi ve bu tebliğde bir alt takımımızda olan sporculardan birinin transferiyle ilgili bir problem olduğunu ve bu yüzden de Kocaeli Deniz Yıldızları takımlarının faaliyetlerini durdurma kararı alındı. Mesai bitim saati olması sebebiyle itiraz edemedik. Bizi çok üzen ve mağdur eden bir durum oldu. Bu haksızlık karşısında sesimizi duyurmak istiyoruz. Bu durumu yeni seçilen federasyon yönetiminde birkaç defa daha yaşadık. 9 Mayıs’ta yapılacak turnuva için 6 Mayıs’ta verdiğimiz esameden 3 sporcumuzu kabul etmediler, bu turnuvada daha oyunlara başlamadan bir sporcumuza 10 maç ceza verildi" diye konuştu.

Sporcuların aileleri adına konuşan bir sporcunun babası Ersin Tezcan ise, "Hiç bir federasyon yetkilisine ulaşamıyoruz ve yardım alamıyoruz. Hiç kimse bize bu konuda açıklama yapmıyor. Çocuklarımız çok üzgün ve hayal kırıklığı yaşıyor ve bunca emekler boşuna gitti. Federasyon başkanının burada olmamasına anlam veremiyoruz. Burada kimse yok, kimseye bir şey soramıyoruz. Acilen yetkililerin bir açıklama yapmasını ve bu durumun düzeltilmesini daha sonrada oyunların kaldığı yerden devam etmesini istiyoruz" şeklinde konuştu.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol