birgün

19° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 01.05.2021 13:56

Hopa'da 1 Mayıs'ı kutlamak isteyenlere polis müdahalesi: 35 gözaltı

Artvin'in Hopa ilçesinde 1 Mayıs'ı kutlamak isteyen yaklaşık 35 kişi, evlerinin önünde polis müdahalesiyle gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında SOL Parti, TİP ve Halkevleri üyeleri bulunuyor.

Hopa'da 1 Mayıs'ı kutlamak isteyenlere polis müdahalesi: 35 gözaltı

Artvin Hopa'da, aralarında SOL Parti Artvin İlçe Örgütü Başkanı Tanju Gümüşkaya ve TİP, Halkevleri, Komite ve Kadın Savunma Ağı üyelerinin de olduğu yaklaşık 35 kişi evlerinin önünde gözaltına alındı.

1 Mayıs kutlaması için evlerinden çıkanlar, önce sivil polis tarafından durdurulduktan sonra çevik polisin müdahalesiyle gözaltına alındı.

Gözaltına alınanların adli tıp kontrolüne götürüldüğü öğrenildi.

SOL Parti HOPA'nın Twitter hesabından yapılan açıklamada, "İlçe başkanımız ve dostlarımızı derhal serbest bırakın" denildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol