birgün

3° PARÇALI AZ BULUTLU

Hopa’da SOL Partililer ve Halkevi üyelerinden Belediye Başkanı'na ihale protestosu

Artvin’in Hopa ilçesinde SOL Partililer ve Halkevi üyeleri, bir yeşil alanla ilgili ihale yapılması üzerine CHP’li Belediye Başkanı Taner Ekmekçi’yi protesto etti.

GÜNCEL 05.12.2022 16:51
Hopa’da SOL Partililer ve Halkevi üyelerinden Belediye Başkanı'na ihale protestosu
Abone Ol google-news

Dilan ŞAHİNBAŞ

Artvin Hopa’da SOL Parti ve Halkevleri üyeleri, bir yeşil alanın ihaleye çıkarılması üzerine Belediye Başkanı Taner Ekmekçi’yi makam odasında protesto etti. SOL Parti ve Halkevleri üyeleri ihalenin etik olmadığı gerekçesiyle Ekmekçi’ye tepki gösterdi.

CHP’li Belediye Başkanı Taner Ekmekçi’yle görüşmek istenen grup, makamında olmayan başkanı beklemeye başladı. Polis de makam odasına gelirken, SOL Partililer ve Halkevi üyeleri tepkilerini burada duyurdu.

Gerçekleştirdikleri protestoya ilişkin açıklama yapan SOL Parti Hopa İlçe Başkanı Tanju Gümüşkaya, “Kamuoyuna ait arazinin ranta açılması için gerçekleştirilen ihale için Hopa Belediyesinin önündeyiz. Belediye Başkanı Taner Ekmekçi ile defalarca görüşmemize rağmen ne bizi dinledi ne de Hopa kamuoyunun telkinlerine kulak verdi. Bu ihalenin Hopa’nın yararına olmadığını anlatmamıza rağmen, kamusal belediyecilik anlayışına ters olduğunu anlatmamıza rağmen bu ihalenin yapılması konusunda bizlerle inatlaşmış bulunmaktadır. Hopalılar olarak ihalenin takipçisi olacağız ve Hopa Belediyesi önünde bekleyişimizi sürdüreceğiz” dedi.

Halkevleri Doğu Karadeniz Temsilcisi Dursun Ali Koyuncu da “Başkan bu böyle olmaz. Halka aç bu belediyeyi birlikte yönetelim komisyonlar kuralım dedik, hiçbirine yüz çevirmedin, yetmedi tuttun bizi Hopalılarla karşı karşıya getiriyorsun” sözleriyle tepkisini dile getirdi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol