birgün

13° AÇIK

GÜNCEL 29.09.2018 09:04

Hoşçakalın

Az değil, iki yıla yaklaşan bir süre boyunca Türkiye’nin şu son derece iç karartıcı ikliminde bu ülkeden umudunu kesmeyenlerin sesi olmuş BirGün gibi bir gazetede çalıştım. Yaşamımın en onurlu dönemlerinden biri demektir bu.

Susturulmuş bir toplumdayız, malum. Baskıya dayanamayarak susanlar olduğu gibi, gönüllü olarak sessizliğe gömülenler de var. Böyle bir ortamda gerçekleri iletmek, doğruları yazmak gibi bir misyonla yola çıkan BirGün Gazetesi’nde nacizane kalem oynattım. Yazdıklarımın nasıl karşılandığını elbette bilemem, ama umarım BirGün’ün “yolculuğuna” ona yakışır biçimde eşlik etmişimdir.

Benim “yol”culuğum kırk yılı geçiyor, hâlâ aynı ‘yol’un yolcusuyum. Ben göremesem de o yolun sonu eşit, özgür, çağdaş bir topluma çıkacak. BirGün işte o yola koyulmuşların en değerli ürünü. Gencecik bir kadroyla, büyük bir cesaretle her türlü zorbalığa, yasadışılığa, haksızlığa itiraz ediyor. Haberleriyle gündem oluşturuyor, ses getiriyor.

Bundan sonra da hep öyle olacak, ben de her nerede olursam olayım BirGün’ü hep gururla izleyeceğim.

Bana müdahalesiz yazma özgürlüğü tanıyan, sayfalarını bana cömertçe açan BirGün’e, yöneticilerine, cesur muhabirlerine, tüm emekçilerine, nihayet yazdıklarımı okuma lütfunda bulunan okurlarına teşekkür ederim.

Hoşçakalın...

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız