birgün

19° HAFİF YAĞMUR

GÜNCEL 12.12.2016 18:35

Hrant Dink’in katillerine türkü söyleyen İsmail Türüt çark etti

Türkücü İsmail Türüt, suikasta kurban giden Hrant Dink'in katilleri için yazdığı türkünün hatırlatılması üzerine, “O konu öyle değil, düzeltmek istiyorum” dedi.

Türkücü İsmail Türüt, suikasta kurban giden Hrant Dink'in katilleri için yazdığı türkünün hatırlatılması üzerine, “O konu öyle değil, düzeltmek istiyorum” dedi. “Dink’i FETÖ’cüler öldürmüş” sözleri üzerine ise İsmail Türüt, “Hrant Dink’i öldürenleri övdünüz diye bir şey yok” demekle yetindi. Fethullah Gülen’den şarkılarında övgüyle bahseden Türüt’ün programda “Bu adam bu emri vermişse katli vaciptir” demesi dikkat çekti.

Hafta sonları Beyaz TV'de Tahir Sarıkaya'nın hazırlayıp sunduğu “Uyan Türkiyem” programına konuk olarak katılan Türkücü İsmail Türüt, Hrant Dink'in katilleri için söylediği türküyle ilgili konuştu. “O konu öyle değil, düzeltmek istiyorum” diyen İsmail Türüt, “Ben Hrant Dink'in katillerine türkü yazmadım. Ozan Arif yazdı, ben besteledim. Hrant Dink keşke öldürülmeseydi. Bu olayın olduğundan haberim yoktu. Beni aradılar, Dink'i öldürmüşler, öldüren de Trabzonlu dediler, çok üzüldüm. Allah'ın verdiği canı ancak Allah alır. Katiyen öyle bir şey yok. Medya bu olayı çarpıttı. Bu parçayı bana mal edip fişimi çektiler. Hiçbir yer iş vermedi bana” dedi.

Tahir Sarıkaya'nın “Dink’i FETÖ’cüler öldürmüş” sözleri üzerine ise İsmail Türüt, “Hrant Dink’i öldürenleri övdünüz diye bir şey yok” demekle yetindi.