birgün

29° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 17.01.2016 15:49

Hrant Dink mezarı başında anıldı

Hrant Dink mezarı başında anıldı

Barış KOP

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve BirGün yazarı Hrant Dink katledilişinin 9. yılında ailesi ve sevenlerinin de katıldığı törenle mezarı başında anıldı. Zeytinburnu Balıklı Ermeni Mezarlığı'nda 14.30'ta başlayan anmaya eşi Rakel Dink, kızı Delal, oğlu Arat ve sevenlerinin yanı sıra ABD Ankara Büyükelçisi John Bass da eşiyle beraber katıldı. Törende her yıl olduğu gibi mezarlık görevlisi Malik Yalçın de Dink anısına "Burası benim mapushanem" adlı şiiri okudu.

Bundan 9 yıl önce 19 Ocak 2007 tarihinde öldürülen Hrant Dink için Salı günü de anma etkinliği düzenlenecek. Dink için vurulduğu gün ve saatte Şişli'deki Agos gazetesi önünde bir tören düzenlenecek.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız