birgün

-6° AZ BULUTLU

GÜNCEL 02.09.2021 12:22

Hukuksuzluğu makinelerin önüne yatarak engellemeye çalıştılar

AKP’li Üsküdar Belediyesi’nin hedefindeki Validebağ Korusu’nda hukuksuzluk devam ediyor. 1’inci derece doğal sit alanı olan koruda bugün belediye çalışanları yol yapma girişiminde bulundu. Talanı engellemek isteyen Validebağ Gönüllüleri makinelerin önüne yattı.

Hukuksuzluğu makinelerin önüne yatarak engellemeye çalıştılar

YAREN ÇOLAK

İstanbul Üsküdar’da bulunan 1’inci Derece Doğal Sit Alanı olan Validebağ Korusu’nda bugün AKP’li Üsküdar Belediyesi çalışanları tarafından yol çalışması yapılmak istendi.

Anadolu Yakası’nın en büyük doğal yeşil alanlarından koruda talana karşı mücadele eden mahalleli ise geçit vermedi. Koruma Kurulu’nun kararı olmadan AKP’li Üsküdar Belediyesi tarafından kontrolsüz şekilde yapılan çalışmaları engellemek isteyen Validebağ Gönüllüleri, iş makinalarının önüne yattı.

Bölgenin hukuki statüsüne dikkat çeken gönüllüler, koruda yol yapılamayacağını vurguladı. 50’den fazla belediye çalışanı ve pek çok polisin koruya geldiğini belirten gönüllüler, bu talanın durdurulmasını talep etti.

hukuksuzlugu-makinalarin-onune-yatarak-engellemeye-calistilar-917066-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol