birgün

29° AÇIK

SİYASET 26.05.2020 10:05

Hükümet bu kez de Çad'a tıbbi yardım malzemesi gönderdi

Afrika ülkesi Çad'a tıbbi yardım malzemelerini taşıyan uçak, Ankara'dan hareket etti. Malzemelerin arasında ambulans da yer aldı. Ülke içinde yurttaşlara maske dağıtamadığı için eleştirilen hükümet, daha önce de pek çok ülkeye “Cumhurbaşkanı Erdoğan” imzalı tıbbi yardımlar göndermişti

Hükümet bu kez de Çad'a tıbbi yardım malzemesi gönderdi

Türkiye'nin ‘koronavirüsle mücadele kapsamında’ Afrika ülkesi Çad'a yardım malzemelerini taşıyan uçak, Ankara'dan hareket etti.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla Sağlık Bakanlığı’nca hazırlanan tıbbi malzemeler, Etimesgut Askeri Havaalanı'ndan Milli Savunma Bakanlığına ait A400M tipi kargo uçağına yüklendi.

Tıbbi malzemeler arasında bir de ambulans yer aldı.

MEVLANA’NIN SÖZÜ YAZILDI

Uçaktaki yardım malzemesinin üzerinde Mevlana'nın, “Ümitsizliğin ardında nice ümitler var. Karanlığın ardında nice güneşler var” sözlerine yer verildi.

Çad Sağlık Bakanlığı, ülkedeki koronavirüs kaynaklı ilk ölümlerin 29 Nisan'da gerçekleştiğini açıklamıştı.

Ülke içinde yurttaşlara ücretsiz maske dağıtamadığı için muhalefet tarafından eleştirilen Erdoğan hükümeti daha önce ABD, İngiltere, İspanya, İtalya ve Balkan ülkelerinin de arasında olduğu çok sayıda ülkeye tıbbi yardımda bulunmuştu.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız