birgün

23° AÇIK

Hulusi Akar’dan ‘mayın’ açıklaması: Kasıtlı bırakılmış olabilir

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar parti toplantısında yaptığı sunumda, Karadeniz’den Türkiye’ye giriş yapan ‘serseri’ mayınlar için, "Kasıtlı bırakılmış olabilir" ifadesini kullandı. Akar devamında, "Belki NATO’ya ait mayın tarama gemilerinin Karadeniz’e girmesi için bir plan dahilinde bırakılmış olabilir' diyenler de var. Bizi sıkıştırmak için..." şeklinde konuştu.

SİYASET 10.04.2022 10:36
Hulusi Akar’dan ‘mayın’ açıklaması: Kasıtlı bırakılmış olabilir
Abone Ol google-news

İstanbul Boğazı'nın Karadeniz girişinde bir süredir yabancı cisim hareketliliği yaşanıyor.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın parti toplantısında yaptığı sunumda, "Karadeniz’deki mayınları kim bıraktı, bilmiyoruz. Rus yapımı ama hangi ülke bıraktı araştırılıyor" dedi.

Akar, Karadeniz’den Türkiye sularına giriş yapan mayınlarla ilgili olarak, "Mayınlar kasıtlı mı bırakıldı diye şüphelerimiz var. Belki NATO’ya ait mayın tarama gemilerinin Karadeniz’e girmesi için bir plan dahilinde de bu mayınlar bırakılmış olabilir. Bizi sıkıştırmak için..." değerlendirmesinde bulundu.

‘NATO GEMİLERİNİ KARADENİZ’E SOKMAK İÇİN Mİ?’

Bakan, "Belki NATO’ya ait mayın tarama gemilerinin Karadeniz’e girmesi için bir plan dahilinde bırakılmış olabilir' diyenler de var. Bizi sıkıştırmak için. Ama biz Montrö kurallarına bağlı kalacağız. Karadeniz’e savaş gemilerini sokmayacağız" ifadelerini kullandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol