birgün

9° KAPALI

Hulusi Akar: "İleri geri, boş boş konuşanlar, ordubozanlar var"

Genelkurmay Başkanı, kuvvet komutanları, bakan yardımcıları ile birlik komutanlarının katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda konuşan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "İleri geri, boş boş konuşanlar, ordubozanlar var" ifadelerini kullandı.

GÜNCEL 26.09.2022 16:42
Hulusi Akar: "İleri geri, boş boş konuşanlar, ordubozanlar var" Fotoğraf: AA
Abone Ol google-news

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "İleri geri, boş boş konuşanlar, ordubozanlar var. Kimin tarafındalar, neyin tarafındalar gerçekten meçhul " diye konuştu.

Akar başkanlığında Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, kuvvet komutanları, bakan yardımcıları Alpaslan Kavaklıoğlu, Muhsin Dere ile birlik komutanlarının katılımıyla video telekonferans toplantısı gerçekleştirildi. Akar'ın talimatlar verdiği toplantıda kuvvet ve ordu komutanlarının yanı sıra yurt içi ve sınır ötesindeki birlik komutanları devam eden faaliyetlere ve sahadaki son duruma ilişkin bilgiler paylaştı.

Burada yaptığı açıklamalarda, "Son zamanlarda yazılı ve sözlü basında Türk Silahlı Kuvvetlerine dil uzatanlar var" Akar, şunları kaydetti:

"İleri geri, boş boş konuşanlar, ordubozanlar var. Silahlı Kuvvetlerimiz şu anda çok şükür büyük bir övünç ve güvenle, yüksek bir moral ve motivasyonla yurt içinde ve sınır ötesinde kendisine verilen görevleri zorlu arazi ve hava şartlarına rağmen büyük başarıyla yerine getiriyor. Türk Silahlı Kuvvetlerinin saygın ve seçkin konumu uluslararası dahil her platformda artarken bu duruma dil uzatanlar var. Kimin tarafındalar, neyin tarafındalar gerçekten meçhul. Devlete, millete ve Türk Silahlı Kuvvetlerine dil uzatanları bizim kabul etmemiz mümkün değildir."

TSK operasyonları hakkında da bilgi veren Akar, şöyle konuştu:

"Bizim tek hedefimiz teröristlerdir. Başta Irak ve Suriye olmak üzere tüm komşularımızın hudutlarına, egemenlik haklarına saygılıyız. Tek amacımız hudutlarımızın ve vatandaşlarımızın güvenliğini sağlamak. Bunun için terörle mücadelemize kararlılıkla devam ediyoruz. En son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar mücadelemiz devam edecek. Terörle mücadelede başlayan yeni dönemde, 24 Temmuz 2015'ten bugüne kadar 36 bin 143 terörist etkisiz hale getirildi. Bu yıl ise ocak ayından itibaren Suriye ve Irak'ın kuzeyinde 2 bin 874 terörist etkisiz hale getirildi. "

AA

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol