birgün

1° PARÇALI BULUTLU

Hülya Avşar’ın ardından sahneye Ahmet Özhan çıktı: Gerekirse bir ekmek yerken bunu yarım ekmeğe düşüreceğiz

“Gerekirse simit yenecek” sözleriyle tepki çeken Hülya Avşar’ın ardından sahneye bu kez de Ahmet Özhan çıktı. Özhan, “Gerekirse bir ekmek yerken bunu yarım ekmeğe düşüreceğiz” dedi.

GÜNCEL 26.12.2021 18:10
Hülya Avşar’ın ardından sahneye Ahmet Özhan çıktı: Gerekirse bir ekmek yerken bunu yarım ekmeğe düşüreceğiz
Abone Ol google-news

Magazin ünlüsü Hülya Avşar’ın “Bu saatten sonra gerekirse simit yenecek” sözleri ardından müzikle uğraşan Ahmet Özhan adlı kişiden de “Gerekirse bir ekmek yerken bunu yarım ekmeğe düşüreceğiz” açıklaması geldi.

Sabah gazetesine konuşan Özhan, Türkiye’de muhalefeti eleştirirken şu ifadeleri kullandı:

“Bugünün muhalifleri aslında din karşıtlığı üzerine konumlandırıyorlar kendilerini. Ve her sanatçı muhalif olmak zorunda gibi bir algı var. Amerikan Başkanı 'Türkiye'de iktidarı devirmek için muhaliflere destek olacağız' diyor. Alkışlıyorlar. Çünkü devlet, millet gibi bir zaafları, kaygıları yok. 'Bunlar gitsin de kim gelirse gelsin, isterse Amerika'dan biri gelsin o yönetsin' diyorlar. Umurlarında değil. Ülkenin ekonomisi kötüye gitsin de ülke yıkılsın diye umuyorlar. Bir dakika ya... Biz Orta Asya'dan beri devlet kuruyoruz."

Özhan, sözlerinin devamında “Bugün içinde olduğumuz ekonomik döngüde gerekirse bir ekmek yerken bunu yarım ekmeğe düşüreceğiz” ifadelerini de kullandı.

Ahmet Özhan’ın sözleri şöyle:

“Kimsenin hükümranlığına girmeyiz. Dolar hükümranlığı kurmaya çalışıyor Amerika. Ona da karşı koymaya çalışıyoruz. Bugün içinde olduğumuz ekonomik döngüde gerekirse bir ekmek yerken bunu yarım ekmeğe düşüreceğiz. Bunun mükafatını alırız. Bakın Cumhurbaşkanımız Amerikan hegemonyasıyla birlikte dolara da 'one minute' dedi. Bu bir tam bağımsızlık mücadelisidir. Muhalifler bunu anlamak istemiyorlar. Yumuşak huylu bir adamımdır. Ama biri dinime, milletime, devletime laf söylerse ağzını yırtarım. Varsın bu yolda öleyim, umurumda değil. Hiçbir zaman kendi çıkarlarım uğruna helvaya halva demedim.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol