birgün

20° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 26.11.2015 13:27

Hürriyet, Bülent Mumay'ı işten çıkardı

Ekim ayında Dijital Medya Grup Koordinatörlüğü görevinden alınan Bülent Mumay'ın, Hürriyet'teki işine tamamen son verildi

Hürriyet, Bülent Mumay'ı işten çıkardı

45 gün önce Hürriyet Dijital Medya Grup Koordinatörlüğü görevinden alınan Bülent Mumay, gazetenin yayın yönetmeni Sedat Ergin'in özel danışmanı olarak görevini sürdürmekteydi. Yaklaşık 40-45 gündür gazeteyi Sedat Ergin'le birlikte hazırlayan Mumay'ın dün itibariyle Hürriyet'teki işine son verildiği öğrenildi.

Mumay, iktidar medyası tarafından sıkça hedef gösteriliyor, 'provokatif, kışkırtıcı ve yalan haberler' yapmakla suçlanıyordu.

Mumay, konuyla ilgili açıklama yapmazken, Medyatava'nın haberine göre, gazete işten çıkarma nedeni olarak tasarruf tedbirlerini gerekçe gösterdi.

Bülent Mumay, hükümetin kadrolu medya tehditçisi Cem Küçük tarafından da hedefe alınmıştı. Küçük, Mumay hakkında "Fethullahçı çetenin oradaki adamı olan Eyüp Can'ı, dijital icra kurulu müdürü bilmem ne yapıyor, geri planda tutuyor. Bir de onun yardımcısı var Bülent Mumay. İkisinin birden sözleşmesini feshet iyi niyetini anlayalım" yazmıştı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız