birgün

18° PARÇALI AZ BULUTLU

KADIN 04.08.2020 13:02

Hürriyet, evli olduğu kadını boğarak öldüren binbaşıyı mağdur yaptı!

ABD'de binbaşı Hüseyin Kurtdere'nin evli olduğu kadını yatağa bağlayıp ağzına çorap tıkarak katletmesini sayfasına taşıyan Hürriyet gazetesi, katil Hüseyin Kurtdere'yi adeta mağdur gösterdi.

Hürriyet, evli olduğu kadını boğarak öldüren binbaşıyı mağdur yaptı!

HABER MERKEZİ

ABD'nin Florida eyaletinde kurulan CENTCOM'da görev yapan binbaşı Hüseyin Kurtdere, evli olduğu Nalan Kurtdere'yi yatağa bağlayıp ağzına çorap tıkarak katletti. 39 yaşındaki Kurtdere elleri ve bacakları yatağa bağlanmış bir halde cansız bulunan kadınla ilgili cinayet soruşturması çerçevesinde tutuklandı.

Kurtdere polis sorgulamasında Nalan Kurtdere'nin doğum sonrasında psikolojisin bozulduğunu ve apartmandan çıkmasını önlemek için birkaç defa elleri ve bacaklarından yatağa bağladığını, ağzını da çorap ile tıkadığını itiraf etti. Kurtdere öldürme niyeti olmadığını kendisini yatakta ölü bulduktan sonra ilk yardım müdahalesi yapıp polise haber verdiğini iddia etti.

7 yaşındaki kızları, polislere olaya tanık olduğunu, annesinin kırmızı, sarı ve mavi fitnes bantlarıyla bağlandığını ve ağzına çorap tıkandığını ve bunu yaparken de bir başka kişinin Kurtdere’ye yardımcı olduğunu söyledi.

CİNAYETİ TESADÜFİ BİR ÖLÜM OLARAK GÖSTERDİLER

Hürriyet gazetesinden Razi Canikliğil, Nalan Kurtdere'yi planlı bir şekilde katleden Hüseyin Kurtdere'yi adeta mağdur olarak gösteren bir habere imza attı. "ABD'de ölüm böyle geldi" başlığıyla cinayeti beklenmeyen, tesadüfi bir ölüm gibi aktaran Canikligil, "ABD’de eşini yatağa bağlayıp ağzına çorap tıkayarak ölümüne sebebiyet veren Binbaşı Hüseyin Kurtdere’nin ailesi ve avukatı, Nalan Kurtdere’nin doğum sonrası psikolojisinin bozulduğunu iddia etti. Binbaşı ve ailesi, psikolojik sıkıntılardan dolayı Türkiye’ye dönmek istese de araya pandemi girdi. Nalan Kurtdere’nin annesi de ABD için vize alamadı" ifadeleriyle mağdur suçlayıcılığı yaparak planlı bir şekilde işlenen cinayette yeni doğum yapan bir kadının yaşadığı psikolojik problemleri cinayet sebebi olarak gösterdi. Canikligili failin avukatının sözlerini ise "Tek hatası, ilk yardım yapıp polise haber vermesi" olarak aktardı. Hürriyet gazetesi ise söz konusu haberi "Pandemiyle gelen dram" başlığı ile manşete çekti.

hurriyet-evli-oldugu-kadini-bogarak-olduren-binbasiyi-magdur-yapti-764374-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız