birgün

13° PARÇALI BULUTLU

Hürriyet yazarı: Erdoğan'ın hem kabinede hem de parti yönetiminde bazı değişikliklere gideceği konuşuluyor

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından hem kabinede hem de parti yönetiminde bazı değişikliklerin yapılacağı öne sürüldü. Hürriyet yazarı Hande Fırat, "Erdoğan’ın bu değişikliklerle reformlara ve ekonomiye ağırlık vererek, 2023 yılına da hazırlık yapacağı konuşuluyor" dedi.

SİYASET 23.02.2021 10:03
Hürriyet yazarı: Erdoğan'ın hem kabinede hem de parti yönetiminde bazı değişikliklere gideceği konuşuluyor
Abone Ol google-news

Hürriyet yazarı Hande Fırat, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hem kabinede hem de parti yönetiminde bazı değişiklikler yapacağını iddia etti.

Fırat, "Reform gündemli bahar" başlıklı yazısında "AK Parti’de kongre sürecinde sona geliniyor. 24 Mart günü büyük kongre yapılacak. AK Parti kulislerinde kongre sürecinde, yani önümüzdeki günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hem kabinede hem de parti yönetiminde bazı değişikliklere gideceği konuşuluyor" ifadelerini kullandı.

"Erdoğan’ın bu değişikliklerle reformlara ve ekonomiye ağırlık vererek, 2023 yılına da hazırlık yapacağı konuşuluyor" diyen Fırat, yazısında şunları söyledi:

"Avrupa Birliği ve ABD’ye, onlardan gelen tüm olumsuz adımlara rağmen “kazan-kazan” formülüne dayalı, iyi ilişkiler kurulmak istendiği mesajı veriliyor. Batı’nın Türkiye’den insan hakları ve demokrasi konusunda somut adımlar görmek istediği de biliniyor. Bu kapsamda önümüzdeki süreçte İnsan Hakları Eylem Planı’nın açıklanması bekleniyor."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol