birgün

15° SİSLİ

GÜNCEL 28.09.2019 12:53

Hüsnü ile Hüsniye'nin dostluğu: Hiç ayrılmıyorlar

Hüsnü ile Hüsniye'nin dostluğu: Hiç ayrılmıyorlar


Manisa'da bir esnafın iş yerinin önünde beslediği kedi ve köpek yavrularının dostluğu görenleri şaşırtıyor. Manisa'nın Turgutlu İlçesi'nde esnafın Hüsnü adını verdiği kedi yavrusu ile Hüsniye adını verdiği köpek yavrusu, arkadaşlıklarıyla ilgi görüyor.

İlçede plastik kapı ve pencere işiyle uğraşan Agit Alan, yaklaşık 3 ay önce dükkanının önünde bulduğu kedi ve köpek yavruları için yuva yaptı. Birlikte büyüyen ve birbirinden ayrılmayan iki yavru, dostlukları ve oyunlarıyla çevre esnafın da ilgi odağı oldu.

Hüsnü ile Hüsniye'nin, yavruyken birbirine alışan kedi ile köpeğin dost olabileceğini herkese gösterdiğini söyleyen Alan, "İkisi de yavruyken buraya geldi, beslemeye başlayınca buraya alıştılar. Artık sadece ben değil bütün esnaf onları besliyor. Birlikte yaşadıkları için dost oldular, her zaman birbirleriyle oyun oynuyorlar, hiç ayrılmıyorlar." dedi.

hunu-ile-husniye-nin-dostlugu-hic-ayrilmiyorlar-630430-1.

hunu-ile-husniye-nin-dostlugu-hic-ayrilmiyorlar-630432-1.

AA

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız