birgün

21° KAPALI

GÜNCEL 16.01.2020 15:14

İBB, Adalar'daki fayton plakalarını yaklaşık 70 milyon liraya satın alıyor

Adalar'daki faytonların satın alınması İBB Meclis'nde oy birliği ile kabul edildi

İBB, Adalar'daki fayton plakalarını yaklaşık 70 milyon liraya satın alıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Adalar'daki tescilli fayton plakalarını yaklaşık 70 milyon lira karşılığında satın alacak.

İBB'nin Pazartesi günü yapılan Ocak ayı ilk meclis toplantısında Adalar'da toplu taşımacılıkta kullanılan at ve araçlarıyla birlikte tescilli fayton plakalarının satın alınmasıyla ilgili Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü'nün teklifi görüşülmüştü. Görüşmenin ardından teklif, ilgili komisyona gönderildi. Komisyon raporu bugün İBB meclisinde gündeme geldi. Faytonların satın alınması İBB Meclis'nde oy birliği ile kabul edildi.

Rapora göre İBB, Adalar'daki 277 tescilli fayton plakasını satın alacak. Plaka başına 250 bin lira ödenecek. İBB satın alma için 69 milyon 250 bin lira ödeyecek. Ayrıca kimlik belgeli atlar da 4 bin lira karşılığında satın alınacak.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Aralık ayında yaptığı açıklamada Adalar'da ulaşımın elektrikli araçlarla sağlanacağını açıklamıştı. Adalar'da faytonların kaldırılacağını, ulaşımın elektrikli araçlarla yapılacağını söyleyen İmamoğlu, turistik amaçlı 35 fayton önerisiyle ilgili olarak "Turizm amaçlı da olsa, göstermelik de olsa bu 35 fayton sürecine de şahsen ben de karşıyım" diye konuşmuştu.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız