birgün

20° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 05.02.2020 09:40

İBB Başkanı İmamoğlu'ndan 'laiklik' vurgusu

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 5 Şubat 1937'de laiklik ilkesinin Anayasa'ya girmesiyle ilgili bir paylaşımda bulunarak, "Yaşadığımız birçok olay din ile devlet işlerinin birbirinden ayrılmasının ne kadar gerekli ve anlamlı olduğunu defalarca gösterdi" dedi

İBB Başkanı İmamoğlu'ndan 'laiklik' vurgusu

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 5 Şubat 1937'de laiklik ilkesinin Anayasa'ya girmesiyle ilgili bir paylaşımda bulunarak; laikliğin önemine vurgu yaptı.

Ekrem İmamoğlu'nun laikliği vurguladığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

"5 Şubat 1937’de Türkiye Cumhuriyeti laik bir devlet olarak tanımlandı ve bu kavram anayasamızda güçlü bir şekilde yerini aldı. Yaşadığımız birçok olay din ile devlet işlerinin birbirinden ayrılmasının ne kadar gerekli ve anlamlı olduğunu defalarca gösterdi."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol