birgün

11° KAPALI

GÜNCEL 05.02.2020 09:40

İBB Başkanı İmamoğlu'ndan 'laiklik' vurgusu

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 5 Şubat 1937'de laiklik ilkesinin Anayasa'ya girmesiyle ilgili bir paylaşımda bulunarak, "Yaşadığımız birçok olay din ile devlet işlerinin birbirinden ayrılmasının ne kadar gerekli ve anlamlı olduğunu defalarca gösterdi" dedi

İBB Başkanı İmamoğlu'ndan 'laiklik' vurgusu

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 5 Şubat 1937'de laiklik ilkesinin Anayasa'ya girmesiyle ilgili bir paylaşımda bulunarak; laikliğin önemine vurgu yaptı.

Ekrem İmamoğlu'nun laikliği vurguladığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

"5 Şubat 1937’de Türkiye Cumhuriyeti laik bir devlet olarak tanımlandı ve bu kavram anayasamızda güçlü bir şekilde yerini aldı. Yaşadığımız birçok olay din ile devlet işlerinin birbirinden ayrılmasının ne kadar gerekli ve anlamlı olduğunu defalarca gösterdi."

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız