birgün

23° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 26.07.2021 21:34

İBB Başkanı İmamoğlu'ndan yurttaşlara aşı çağrısı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, yurttaşlara aşı olma çağrısında bulunarak, "Ben 2 doz aşımı oldum. Lütfen, birbirimizi koruyalım, birlikte korunalım" dedi.

İBB Başkanı İmamoğlu'ndan yurttaşlara aşı çağrısı

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, yurttaşlara aşı olma çağrısında bulundu.

Twitter hesabından açıklama yapan İmamoğlu, "Bilimsel tüm veriler aşılanmanın koruyuculuğunu gözler önüne seriyor" dedi.

"Vakaların tekrar yükseldiği bugünlerde aşı olmamış tüm vatandaşlarımızı aşı olmaya davet ediyorum" diyen İmamoğlu, "Ben 2 doz aşımı oldum. Lütfen, birbirimizi koruyalım, birlikte korunalım" ifadelerini kullandı.

VAKA SAYILARI ARTIYOR

Türkiye'de vaka sayılarındaki artış sürüyor. 26 Temmuz'da 16 bin 809 yeni vaka tespit edildi. Bu, 18 bin 52 vakanın tespit edilidiği 8 Mayıs 2021'den bu yana en yüksek günlük vaka sayısı oldu.

Son günlerde artan vaka sayıları şöyle:

22 Temmuz - 9.586

23 Temmuz - 11.094

24 Temmuz - 12.381

25 Temmuz - 14.230

26 Temmuz - 16.809

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol