birgün

12° KISA SÜRELİ YAĞMUR

GÜNCEL 24.04.2019 20:49

İBB’de ‘Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyonu’ kurulması teklifine AKP’den ret

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, yeni İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu başkanlığında ikinci toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda belediye meclisinin ihtisas komisyonları belirlendi. CHP grubunun “Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu” ve “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyonu” kurulması önerileri, AKP ve MHP’li üyelerin oyları ile reddedildi. Bianet’in haberine göre, AKP’li ve MHP’li meclis üyeleri, Sosyal Politikalar başlığında uyuşturucuya dair politika geliştirebileceği gerekçesiyle, bu […]

İBB’de ‘Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyonu’ kurulması teklifine AKP’den ret

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, yeni İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu başkanlığında ikinci toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda belediye meclisinin ihtisas komisyonları belirlendi. CHP grubunun “Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu” ve “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyonu” kurulması önerileri, AKP ve MHP’li üyelerin oyları ile reddedildi.

Bianet’in haberine göre, AKP’li ve MHP’li meclis üyeleri, Sosyal Politikalar başlığında uyuşturucuya dair politika geliştirebileceği gerekçesiyle, bu öneriyi reddetti. “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyonu”’nun adının “Kadın, Aile ve Çocuk Komisyonu” olarak değiştirilmesi istediği de belirtildi.

Toplantı, İmamoğlu’nun sosyal medya hesabından canlı yayınlandı. 

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız