birgün

11° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 13.01.2020 13:56

İBB, Demirtaş’ın kitaplarını satmaya başladı, AKtroller çıldırdı

İBB’ye bağlı İstanbul Kitapçısı’nda, eski HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş’ın kitapları satılmaya başlandı. AKtorller, söz konusu bilginin dolaşıma girmesi ardından İBB’yi hedef aldı

İBB, Demirtaş’ın kitaplarını satmaya başladı, AKtroller çıldırdı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraklerinden Kültür A.Ş.’ye bağlı İstanbul Kitapçısı’nda eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın kitaplarının satılmaya başlanması AKtroller tarafından hedef alındı.

Cezaevinde kitap yazan Demirtaş'ın Seher ve Devran adlı kitapları, İBB Kültür A.Ş bünyesindeki istanbulkitapcisi.com'da satışa sunuldu.

Demirtaş’ın kitaplarının İstanbul Kitapçısı’nda satışa sunulduğu bilgisi ilk olarak Twitter’da dolaşıma girdi. Daha sonra yandaş gazeteler konuyu ‘haberleştirdi.’

Yandaş medyanın ‘haberlerinde’, Temmuz ayında HDP'nin Taksim'deki İl Başkanlığını ziyaret eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun “Selahattin Demirtaş'ı ziyaret etmeyi düşünüyor musunuz?” sorusuna “İmkan olsa ziyaret etmek isterim. Ama ziyaretlerle ilgili kurallar var. Umarım herkes için adalet hızlıca yerini bulur ve hak eden herkesin özgürlüğüne kavuşmasını diliyorum" cevabını verdiği hatırlatıldı.

ibb-demirtas-in-kitaplarini-satmaya-basladi-aktroller-cildirdi-674482-1.

Twitter’da bu bilginin dolaşıma girmesi ardından AKtroller yoğun biçimde İBB’yi ve Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu hedef almaya başladı.

ibb-demirtas-in-kitaplarini-satmaya-basladi-aktroller-cildirdi-674479-1.

ibb-demirtas-in-kitaplarini-satmaya-basladi-aktroller-cildirdi-674480-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız