birgün

13° AZ BULUTLU

GÜNCEL 13.02.2020 17:13

İBB'den '235 milyon liralık yemek bütçesi' iddiasına yalanlama

İBB Sözcüsü Murat Ongun, İBB'nin yemek bütçesine 235 milyon TL ayırdığı yönündeki haberlerin doğru olmadığını, 235 milyon liralık ihalenin yemek ile ilgili kısmının 4,5 milyon lira olduğunu açıkladı.

İBB'den '235 milyon liralık yemek bütçesi' iddiasına yalanlama

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Sözcüsü Murat Ongun, bazı basın organlarında İBB'nin yemek bütçesine 235 milyon TL ayırdığı yönündeki haberlerin doğru olmadığını açıkladı.

Ongun, Twitter hesabından yaptığı açıklamada,"Bugün bazı basın organlarında “İBB’den 235 milyon liralık yemek bütçesi” başlığı ile verilen haber doğru değildir. 150 kalemden oluşan ihalenin sadece 4 kalemi yemek bütçesidir. 235 milyon liralık ihalenin yemek ile ilgili kısmı 4,5 milyon liradır" ifadelerini kullandı.

"İBB ilgili haber yapan muhabirlerin kurumumuzdan hiçbir şekilde görüş almadan sıklıkla yanlış haber yapmaları düşündürücüdür" diyen Ongun, "Sağlıklı bilgi almadan, tarafımıza sormadan manipülatif bilgileri haberleştirmek ya kasıttan ya da mesleki ilkesizlikten kaynaklıdır" dedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol