birgün

8° HAFİF YAĞMUR

GÜNCEL 09.04.2020 16:36

İBB'den 'bağış' uyarısı: Dolandırıcılara dikkat

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İBB ismini kullanarak yurttaşlardan bağış talebinde bulunan dolandırıcılara karşı uyarıda bulundu

İBB'den 'bağış' uyarısı: Dolandırıcılara dikkat

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Sözcüsü Murat Ongun, Twitter hesabından yurttaşları dolandırıcılara karşı uyardı.

Ongun, "Dolandırıcılara dikkat! İBB ismini kullanarak vatandaşları arayan ve bağış talebinde bulunarak sahte hesaplara yönlendiren kişilere karşı hemşehrilerimizi uyarırız. İBB olarak hiçbir şekilde arama yapılarak bağış talebinde bulunulmamaktadır" dedi.

NE OLMUŞTU?

İBB, koronavirüs nedeniyle evde kalan ihtiyaç sahibi yurttaşlara ulaştırmak üzere yardım kampanyası başlatmıştı.

İçişleri Bakanlığı yayınladığı genelgeyle belediyelerin yardım toplamasını durdurmuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hukuk Müşavirliği, İçişleri Bakanlığı genelgesi ile koronavirüsle mücadele için bağış toplanan hesaplara haciz konulması kararı hakkında yürütmeyi durdurma ve iptal davası açmıştı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız