birgün

15° ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

GÜNCEL 30.08.2019 20:25

İBB’den cami yapımına 148 milyon TL

İBB’den cami yapımına 148 milyon TL

İSMAİL ARI

Eski AKP’li İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) yönetimince son üç yılda 13 kuran kursu binası ve cami inşa edildi.

Bina ve camilerin İBB bütçesine toplam maliyetinin yaklaşık 148 milyon TL olduğu bildirildi. Belediye kasasından, “Sancaktepe Hacı Ahmet Bıyık Cami ve Kuran Kursu İnşaatı” başlığıyla yapılan ihale için 7 milyon 795 bin TL çıktı. İBB’nin 2017 yılında “Adıyaman İli Samsat İlçesi Safvan Bin Muattal Cami ve Külliyesi İnşaatı” ihalesi yaptığı ve Adıyaman’a yapılacak 6 bin kişilik cami için 24 milyon 796 bin TL ödendiği anlaşıldı. İBB’nin Kartal Soğanlık Cami Projesi, Etiler Cami İnşaatı ve Bayrampaşa’da yapılması planlanan cami projesi için toplam ödediği para 54 milyon TL oldu.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız