birgün

20° PARÇALI AZ BULUTLU

İBB’den fırtına ve yağış uyarısı: Saat verildi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, bu akşam kentte meydana gelmesi beklenen fırtına ve yağış geçişleri için uyarı geçti. Saat 17.00’de başlaması beklenen hava olaylarının yarın sabaha kadar devam edeceği tahmin ediliyor.

YAŞAM 27.06.2022 16:55
İBB’den fırtına ve yağış uyarısı: Saat verildi
Abone Ol google-news

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, AKOM’dan aldığı verilerle kentte beklenen hava durumu sebebiyle yurttaşları uyardı.

İstanbul’da bu akşamüstü (17:00) il genelinde yer yer kuvvetli rüzgar ve yağış geçişleri yaşanması bekleniyor. AKOM, yarın sabaha kadar sürecek geçişler konusunda uyarılarda bulundu.

AKOM’un mevcut meteorolojik uydu ve radar verileri doğrultusunda yaptığı değerlendirmelere göre; akşam saatlerinden (17:00) itibaren rüzgârın kuzeyli yönlerden (Yıldız) kuvvetlenmesi ile (15-45km/s), beraberinde sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağmur geçişlerinin yaşanması bekleniyor. Yağışların, Yarın (Salı) sabah saatlerine (09:00) kadar etkili olacağı tahmin ediliyor. AKOM, İstanbulluları etkili yağışlara karşı dikkatli olmaya, gerekli tedbirleri almaya çağırdı.

İstanbul’da hava sıcaklıkları hafta boyunca 26 ile 30 derece aralığında seyredecek. Avrupa yakası boğaz çevresi ile Anadolu yakası genelinde etkili olması beklenen yağışların Sarıyer, Eyüp, Beykoz, Kartal, Pendik, Tuzla, Sultanbeyli ve Şile ilçelerinde kısa süreli ve kuvvetli (15-30kg/m2) olabileceği tahmin ediliyor.

İBB, ani ve yoğun yağışların oluşturabileceği olası olumsuz durumlar için ALO 153 Çözüm Merkezi ile iletişim kurabileceğini belirtti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun