birgün

10° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 03.10.2020 19:46

İBB’den İstiklal’deki simit tezgahlarına ilişkin açıklama

İBB Sözcüsü Murat Ongun, İstiklal Caddesi üzerinde bulunan simitçilerle ilgili yaptığı açıklamada, bir fırının 11 simit tezgahıyla tekelleşmesine müsaade edilmediğini ifade etti.

İBB’den İstiklal’deki simit tezgahlarına ilişkin açıklama

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Sözcüsü Murat Ongun, Taksim İstiklal Caddesi üzerinde bulunan 16 simit tezgahının Zabıta ekipleri tarafından kaldırılacağına haberleri üzerine açıklama yaptı.

Cadde’nin İBB sorumluluğunda olduğunu hatırlatan Ongun, kira bedellerinin de ilçe belediyelerine değil, İBB’ye ödenmesi gerektiğini belirtti. Ongun Twitter hesabından yaptığı açıklamada, 60 tezgahtan 30’uyla anlaşma sağlandığını belirterek şu ifadeleri kullandı:

“İstiklal Caddesi İBB sorumluluğundadır ve bu caddedeki simitçilerin kira bedelleri de ilçe belediyesine değil İBB’ye ödenmelidir. Bölgedeki 60 tezgahtan 30’u ile anlaşma sağlanmış olup, sadece bir fırına ait 11 simit tezgahı benzeri tekelleşmelere müsaade edilmemiştir.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol