birgün

21° KAPALI

GÜNCEL 26.02.2021 23:26

İBB'den Kanal İstanbul'un zararlarını anlatan animasyon: Sadece oyunlarda hataların geri dönüşü olur

İBB Sözcüsü Murat Ongun, Kanal İstanbul'un yapılması halinde meydana gelebilecek zararların anlatıldığı oyun şeklinde hazırlanan bir animasyonu paylaşarak, "Sadece oyunlarda hataların geri dönüşü olur" dedi.

İBB'den Kanal İstanbul'un zararlarını anlatan animasyon: Sadece oyunlarda hataların geri dönüşü olur

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Sözcüsü Murat Ongun, Kanal İstanbul'un yapılması halinde meydana gelebilecek zararların anlatıldığı oyun şeklinde hazırlanan bir animasyonu sosyal medya hesabından paylaştı.

Ongun paylaşımında, "Sadece oyunlarda hataların geri dönüşü olur" ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN 'İNADINA YAPACAĞIZ' DEMİŞTİ

24 Şubat'ta AKP İstanbul İl Kongresi'ne katılan AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kanal İstanbul Projesi’ne ilişkin, "Engellemeye çalışıyorlar ya, Kanal İstanbul projemizin etüt kapsamında yer alan tüm teknik çalışmalar tamamlandı, diğer adımlar için de gerekli çalışmaları başlatıyoruz. Onlara rağmen Kanal İstanbul'u yapacağız, inadına yapacağız. Kanal İstanbul'la İstanbul nasıl güzelleşecek, nasıl bir başka şehir olacak, bunu da görecekler" ifadelerini kullanmıştı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ise Erdoğan'a verdiği yanıtta, "İstanbul ile inatlaşmayı hâlâ kendisine marifet görenlere 23 Haziran'ı hatırlatıyorum. İstanbul 1'den büyüktür” demişti.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ise 2021 yılı içerisinde Kanal İstanbul'un ihalesini yapacaklarını belirtmişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol