birgün

15° AÇIK

GÜNCEL 20.04.2021 00:22

İBB: Faaliyetlerimiz arasında hizmet pasaportu sağlayarak yurtdışı gezisi organize etmek bulunmamaktadır

Belediyelerin sağladığı hizmet pasaportuyla Avrupa'ya iltica skandallarının ortaya çıkmasıyla başlayan tartışmaya İBB de katıldı. İBB, bu konudaki bir soruya Twitter'dan esprili yanıt verdi.

İBB: Faaliyetlerimiz arasında hizmet pasaportu sağlayarak yurtdışı gezisi organize etmek bulunmamaktadır

AKP’li belediyelerin yurt dışına kaçak insan gönderdiği iddialarına yenileri eklenmeye devam ederken, büyüyen tartışmaya, İstanbul Büyükşehir belediyesi de sosyal medyadan bir espriyle katıldı.

Bir Twitter kullanıcısı İBB'nin resmi hesabını etiketleyerek "Tek yön gidiş kültür turlarınız ne zaman başlar" diye sordu.

Cevap ise yine İBB'nin onaylı resmi hesabından geldi: "Faaliyetlerimiz arasında hizmet pasaportu sağlayarak yurtdışı gezisi organize etmek bulunmamaktadır."

NE OLMUŞTU?

Malatya’da AKP’li Yeşilyurt Belediyesi’nin “Çevreye Duyarlı Bireyler Yetiştirmek Projesi” için Eylül 2020'de Almanya’ya gönderdiği 45 kişiden 43’ünün geri dönmediği ortaya çıkmış, olayla ilgili soruşturma başlatılmıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol