birgün

25° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 22.06.2020 13:27

İBB Fen İşleri Daire Başkanı 9 ay sonra görevden alındı, yerine yeni isim atandı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, Fen işleri Daire Başkanlığı’na Recep Korkut’u atadı

İBB Fen İşleri Daire Başkanı 9 ay sonra görevden alındı, yerine yeni isim atandı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) yönetim kadrosunda, seçimden sonra gerçekleştirilen değişikler sırasında, 28 Eylül 2020 tarihinde Fen İşleri Daire Başkanlığı’na atanan Kasım Arısoy, 9 ay sonra görevden alındı. İBB yetkilileri, daire başkanının neden görevden alındığına ilişkin sorulara bir yanıt verilmedi.

Yerine, iş hayatına Suudi Arabistan’daki bir baraj projesiyle başlayan inşaat mühendisi Recep Korkut atandı.

RECEP KORKUT KİMDİR?

Korkut, 1979 yılında Mardin’de doğdu. 2002 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden şeref derecesi ile mezun olan Korkut, The University of Iowa, IIHR Hydroscience and Engineering Enstitüsünde, aynı yıl araştırma görevlisi olarak yüksek lisans çalışmalarına başladı.

Yüksek lisanstan 2004 yılında mezun olan Korkut, profesyonel iş hayatına aynı yıl Suudi Arabistan’da baraj projesinde başladı.

Recep Korkut, sonrasında birçok özel sektör projesinde yönetici olarak görev aldı. 2012-2019 yılları arasında Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nda (TOKİ) uzman ve müdür olarak ihale ve uygulama dairelerinde görev yaptı.

Korkut, görev süresi boyunca TOKİ uhdesinde yapılan birçok hastane, stadyum, altyapı, askeri tesis, kültür merkezi ve önemli kamu binalarının ihale süreçlerini yönetti.

Çok iyi seviyede İngilizce ve Arapça bilen Korkut, evli ve üç çocuk babası.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız