birgün

19° AÇIK

İBB, Hasan Kaçan’a 187 bin TL ödemiş

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı, “Tarihin en büyük liderlerinden biri” diye öven Hasan Kaçan’a 187 bin TL ödediği ortaya çıktı. İBB’nin 2018’de “zikir programı” düzenlediği ve bir gecelik zikir programı için 44 bin TL ödediği öğrenildi

GÜNCEL 12.02.2020 09:43
İBB, Hasan Kaçan’a 187 bin TL ödemiş
Abone Ol google-news

İsmail ARI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, (İBB) AKP tarafından yönetildiği dönemde iktidarı destekleyen sanatçılara milyonlarca lira ödedi. İBB’nin her açıklamasında AKP’yi desteklediğini belirten Hasan Kaçan’a da 187 bin TL ödediği ortaya çıktı.

İBB’ye bağlı İstanbul Kültür ve Sanat Ürünleri Şirketi 22 Haziran 2016 tarihinde “Heredot Cevdet Sohbetleri Özel Etkinliği” adı altında ihale yaptı. İhaleye tek başına katılan Kaçan’la 93 bin 750 liralık iki ayrı sözleşme imzalandı. Sözleşmelerin imzalanmasının ardından da İBB kasasından Kaçan’a toplam 187 bin 500 liralık ödeme yapıldı.

AKP’li İBB ile Kaçan arasında imzalanan sözleşmenin süresi ise “sekiz gün” olarak belirtildi. Asgari ücretin bin 300 TL olduğu 2016 yılında Belediye kasasından Kaçan’a günlük 23 bin TL ödendi.

ERDOĞAN EN BÜYÜK LİDERLERDEN

Hasan Kaçan geçtiğimiz aylarda da bir röportajda kendisine yöneltilen “Erdoğan’ı siyasi lider olarak nasıl buluyorsunuz?” sorusuna, “Cumhurbaşkanımız tarihin görmüş olduğu en büyük liderlerden biri. Bunu şimdi itiraf edemeyenler yıllar sonra edecektir” yanıtını verdi.

GÜNLÜK 23 BİN TL ALMAK NORMALMİŞ!

Hasan Kaçan, haberimizin ardından sosyal medya hesanı Twitter'dan açıklama yaptı. Hasan açıklamasında, "Dudak uçuklatan rakam!!!" dedikleri: Ramazan ayında toplam 8 gösteri yapmışız. Gösteri başına, başrol, oyuncular, senaryo, makyöz, kuaför= 23.375. TL Stopaj+KDV dahil. Gösteri sektörüne sorun. Fahiş bir rakamsa mesleği bırakırım" dedi.

44 BİN TL’YE ZİKİR PROGRAMI

AKP döneminde İBB’nin zikir programı düzenlediği de ortaya çıktı. İBB, 2018 yılında “Ramazan Organizasyonu Kapsamında Kadir Gecesi Özel Devran Zikir Programı Hizmet Alımı İşi” başlığıyla ihale yaptı. İhaleye tek başına katılan Yedi Nota Ajans Müzik Hizmetleri Şirketi’ne bir gecelik zikir programı düzenlenmesi karşılığında belediye kasasından 44 bin TL’lik ödeme yapıldı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol