birgün

26° AÇIK

GÜNCEL 14.08.2020 17:43

İBB İnanç Masası temsilcileri, Ateizm Derneği'ni ziyaret etti

İBB İnanç Masası temsilcileri, Ateizm Derneği'ne ziyarette bulundu.

İBB İnanç Masası temsilcileri, Ateizm Derneği'ni ziyaret etti


İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulan İBB İnanç Masası'ndan Ateizm Derneği'ne ziyarette bulunuldu.

Ziyaretin fotoğrafı, Ateizm Derneği'nin sosyal medya sayfasından şu ifadelerle paylaşıldı:

"Bugün İstanbul Büyükşehir Belediyesi @istanbulbld İnanç Masasının değerli temsilcilerini ofisimizde konuk ettik. Kültürlerin ve inançların başkenti İstanbul'un inanç özgürlüğü, azınlık sorunları üzerine fikir alışverişinde bulunduk. Sesimize kulak verdikleri için teşekkür ederiz."

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, belediye bünyesinde kurulan inanç masasını kuruluşundan önce şu sözlerle duyurmuştu: "Özellikle İstanbulumuzda bu dönemde başlatmayı arzu ettiğimiz bir inanç masası çalışmamız var. Sizinle de irtibat kuracak arkadaşlarımız. Her inanç grubumuzun yaşadığı problem veya istek olabilir. Yönetim tarafından anında hissedilmesi açısından bu çalışmayı başlattık. Şu anda öyle bir dönem oluşturuyoruz. Herkesin kendi maneviyatıyla birlikte mutlu olmasını istiyoruz.”

İBB İnanç Masası 3 Aralık 2019'da kurulmuştu.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız