birgün

24° AÇIK

İBB İYİ Parti Grup Başkanvekili Özkan: 'İBB'yi batırdılar' diyenler İBB'den hibe istiyor

İBB İYİ Parti Grup Başkanvekili İbrahim Özkan, İBB yönetimine yönelik eleştirileriyle gündeme gelen Esenler Belediyesi'nin hibe almasına yönelik sözlerine 'tüm ilçelerin aldığı bu para sanki Tevfik Göksu'nun şahsına istenen bir para gibi gösterilmeye çalışılıyor' diyen AKP Meclis Üyesi Ömer Çetinkaya'ya yanıt verdi. Özkan, 'İBB'yi batırdılar' diyenler İBB'den hibe istiyor. Ben sizin yerinizde olsam, o yardımı almam" dedi.

GÜNCEL 07.07.2022 17:39
İBB İYİ Parti Grup Başkanvekili Özkan: 'İBB'yi batırdılar' diyenler İBB'den hibe istiyor
Abone Ol google-news

AKP'li Esenler Belediye Meclisi'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden (İBB) hibe yardımı almasını oy birliğiyle kabul ettiğini sosyal medya hesabından duyuran İBB İYİ Parti Grup Başkanvekili İbrahim Özkan, kendisine "Tüm ilçelerin aldığı bu para sanki Tevfik Göksu'nun şahsına istenen bir para gibi gösterilmeye çalışılıyor" diyen AKP Meclis Üyesi ve Esenler Belediyesi Başkan Yardımcısı Ömer Çetinkaya'ya yanıt verdi.

Çetinkaya'ya cevap veren Özkan, siyaseten bir bilgilendirme yaptığını belirterek "Ben sizin yerinizde olsam, İBB'nin verdiği o yardımı almam. İBB'yi batırdılar' diyenler İBB'den hibe istiyor" ifadelerini kullandı.

İBB İYİ Parti Grup Başkanvekili İbrahim Özkan, Esenler Belediye Meclisinin İBB'den hibe yardım alınmasını oybirliğiyle kabul ettiğini ve İBB'ye resmi yazıyla talebini ilettiğini dün akşam sosyal medya hesabından duyurmuştu.

Bugün gerçekleştirilen, İBB Meclisi Temmuz ayı toplantısının 2. oturumunda AKP Meclis Üyesi ve Esenler Belediyesi Başkan Yardımcısı Ömer Çetinkaya, "tüm ilçelerin aldığı bu para, sanki Tevfik Göksu'nun şahsına istenen bir para gibi gösterilemeye çalışılıyor" diyerek İBB İYİ Parti Grup Başkanvekili Özkan'ın paylaşımına tepki gösterdi.

Çetinkaya'ya cevaben söz alan İBB İYİ Parti Grup Başkanvekili İbrahim Özkan, şunları söyledi:

"Dün attığım tweet'ten neden bu kadar alındılar anlamıyorum? Ben size tweeti okuyayım kelimesi kelimesine; "Esenler Belediye Meclisi, İBB’den hibe yardım alınmasını oybirliği ile kabul etti ve İBB'ye resmi yazıyla talebini iletti." yazmışım. Yani ona oy veren bizim İYİ Partili arkadaşlar da var.

'GÖKSU BANA AKLI SIRA ŞEYTAN DİYOR'

Şimdi siz burada "İstanbul'da yönetim kuraklığı" diyeceksiniz, "belediyeyi batırdılar" diyeceksiniz ondan sonra İstanbul Büyükşehir belediyesinden hibe isteyeceksiniz. Bakın ben olsam bu kadar sert bir muhalefet yaptığım için o hibeyi almam. Dün akşam Esenler Belediye Başkanı ve İBB AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu hacdan bana bir mesaj attı. Bahsedilen tweeti alıntılıyor, fotoğrafını screenshot yapıyor "Ben şu an hacdayım, haccın kurallarından biri de şeytan taşlamaktır" diye yazıyor. Aklı sıra Sayın Göksu bana şeytan diyor.
Ve ben de cevaben; "Öncelikle Haccınızı Allah kabul eylesin, hacca gittiniz ama hacda şeytan taşlamanın farz olmadığını size hatırlatmak isterim, dikkat edin sizi taşlamasınlar Allah muhafaz' diye yazdım.

'ESENLER HALKINA İBB'NİN YAPACAĞI ASFALT HAYIRLI OLSUN'

Bundan bu kadar alınmayın, yani "hacdayım, haccın kurallarından biri de şeytan taşlamak" demek bu da bir nezaketsizlik. İstanbul Büyükşehir belediyesi bu kadar kötü yönetiliyorsa, buradan alacağınız 8-10 milyon liralık asfalta da Esenler Belediyesinin ihtiyacı yoktur. Ama Esenler halkına bu hizmet önemlidir, bu rakam 250 milyon TL'ye çıkmıştır, oy birliğiyle geçmiştir biz de imza atmışızdır. Ben de burada siyaseten bir bilgilendirme yapıyorum, hiç bir yorum yok! Ve biz de İYİ Partililer olarak Esenler Meclisinde bu teklife "evet" dedik. Esenler halkına İBB'nin yapacağı asfalt yardımı hayırlı olsun!"

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol