birgün

27° AÇIK

GÜNCEL 15.09.2021 21:09

İBB Meclisi’nde Counter Strike tartışması

İBB Meclisi’nde Counter Strike tartışması

İBB Meclisinde AKP Sözcüsü Faruk Gökkuş, Taylan Yıldız’ın bilgisayarındaki oyun çıkartmasını işaret ederek “Arkadaşlar her şeyi ranta çeviriyorlar, kullandığı bilgisayarda CS GO diye bir oyun sitesinin reklamını yapıyor. Ne kadar ücret alıyor ondan? Nereye harcıyor bunu gençliğe mi harcıyor? Popülizm yapmayacak.” dedi.

İYİ Partili meclis üyesi Taylan Yıldız söz alarak Faruk Gökkuş’a cevap verdi.

Taylan Yıldız bilgisayarını kameralara çevirerek “Counter Strike çıkartmamı görmüşler. Bunu sponsorluğa bağlamak dünyanın en abes durumu. Ben bu şekilde iki sene öncede çıkmıştım. Çok da güzel olmuştu. Hatta global reddit'te trend olmuştu. Bununla gurur duymanız lazım.” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Taylan Yıldız, Twitch üzerinden canlı yayında Counter Strike:Global Offensive (CS:GO) maçı oynamıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol