birgün

9° PARÇALI BULUTLU

İBB'nin ekmek fiyatını unutan AKP'li Savcı Sayan: Ağrı'da ekmek 1.40 TL olacak, İBB örnek alsın

AKP'li Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, 210 gramlık ekmeği 1.40 TL'ye satacaklarını belirterek, 250 gramlık ekmeği 1.25'ten satan İBB'nin Ağrı Belediyesi'ni örnek alması gerektiğini söyledi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin ekmek satış fiyatını unutan Savcı Sayan, sosyal medyada alay konusu oldu.

GÜNCEL 27.11.2021 08:44
İBB'nin ekmek fiyatını unutan AKP'li Savcı Sayan: Ağrı'da ekmek 1.40 TL olacak, İBB örnek alsın
Abone Ol google-news

Ağrı Beldiye Başkanı Savcı Sayan, 210 gramlık ekmek fiyatının 1.40 TL'den satışa sunuculacağını duyurdu. Türkiye'de en ucuz ekmeğin Ağrı'da satılacağını iddia eden AKP'li Sayan, İBB'nin Ağrı Belediyesi'ni örnek alması gerektiğini söyledi.

İBB'de 250 gramlık ekmeğin 1.25'ten satıldığını unutan Savcı Sayan, sosyal medyadan yayınladığı videoda "İstanbul'da belediye başkanı da inşallah Ağrı'yı örnek alır" sözleriyle alay konusu oldu.

Kamera karşısına geçerek açıklamada bulunan Sayan, İBB'ye seslenerek şunları söyledi:

"İstanbul'da belediye başkanı da inşallah Ağrı'yı örnek alır. Ekmeği daha da aşağı indirmek için çaba sarf eder. Milleti korkutmak, tedirginlik yaratmak için 4-5 liralık fiyatlardan bahsetmez. İstanbul Halk Ekmek eğer bizim maliyetlerimizde üretemiyorsa, biz ekmek üretip oraya gönderelim diyeceğiz ama ayıp olacak. Biz Ağrılı kardeşlerimizle 1,40 TL'den ekmek satışına devam edeceğiz. Herkese afiyet olsun. Ekmek bizim için kutsaldır."

"BU HESAPLA AĞRI BATAR"

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Sözcüsü Murat Ongun ise Savcı Sayan'a yanıt olarak yaptığı paylaşımda, "Ağrı'ya Halk Ekmek gönderelim de belediye zarar etmesin. Bu hesapla Ağrı batar" ifadelerini kullandı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol