birgün

27° AÇIK

İBB'nin hazırladığı ücretsiz soru bankaları dağıtılmaya başladı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ve Liselere Geçiş Sınavı'na (LGS) hazırlanan öğrencilere destek amacıyla 100 bin özel soru bankası kitabı bastırdı. Kitaplar, İstanbul meydanlarında ve İBB'ye bağlı kütüphanelerde ücretsiz olarak dağıtılıyor.

GÜNEY 26.05.2022 16:40
İBB'nin hazırladığı ücretsiz soru bankaları dağıtılmaya başladı Fotoğraf: ANKA
Abone Ol google-news

İBB, eğitimde fırsat eşitliğini her kesime taşımak için lise ve üniversiteye giriş sınavlarına hazırlanan öğrenciler için 100 bin adet özel soru bankası kitabı hazırlattı.

Lise ve üniversiteye hazırlanan öğrenciler, bu test kitaplarını İstanbul meydanlarındaki çözüm merkezlerinden ve İBB’ye bağlı kütüphanelerden temin edebiliyor.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, konuya ilişkin olarak sosyal medya hesabından, “Ders kitapları çok pahalı oldu... 100 bin özel soru bankası bastık, ücretsiz dağıtmaya başladık. Lise ve üniversite giriş için hazırladığımız kitapları meydanlardan ve kütüphanelerimizden dağıtımımız devam ediyor” mesajını paylaştı.

(ANKA)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol