birgün

21° KAPALI

GÜNCEL 27.01.2021 11:54

İBB Sözcüsü Murat Ongun: "Medyadaki vasatlığa ibretlik bir video"

İBB Sözcüsü Murat Ongun, 24 TV kanalında çıkan kreş haberine ilişkin "Medyadaki vasatlığa ibretlik bir video. Bakın 'muhteşem ikili' ne yapıyor. İzleyelim, hallerine gülelim" dedi.

İBB Sözcüsü Murat Ongun: "Medyadaki vasatlığa ibretlik bir video"

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Sözcüsü Murat Ongun, kükümete yakın 24 TV kanalında, çıkan bir haber için "Medyadaki vasatlığa ibretlik bir video" dedi.

24 TV kanalında yayınlanan bir programda Hikmet Genç ve Murat Çiçek, kreşler üzerinden İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na yüklendi. Televizyon kanalında, İmamoğlu'nun kreşleri 400 TL'den 900 TL'ye çıkardığı savunuldu.

Programda ayrıca, "O bedava olacak, bu olacak, hepsi palavra çıktı. Kreş ücretini 400 TL’den 900 TL’ye çıkarmışlar. Anneler isyan ediyor. İyi kazık attı" gibi sözler sarf edildi.

"İZLEYELİM, HALLERİNE GÜLELİM"

İBB Sözcüsü Murat Ongun ise konuyla ilgili sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu.

Ongun, videoda yer alan kadınların başka bir kreş zammından bahsettiğini ifade ederken, hükümet medyasının halini ortaya çıkardı.

"Medyadaki vasatlığa ibretlik bir video..." diyen Ongun, "Ekrem İmamoğlu düşmanlığı belli ki sadece körlük değil, işitme engeli de yaratıyor. Videodaki anneler başka bir kreş zammından bahsederken, bakın 'muhteşem ikili' ne yapıyor. İzleyelim, hallerine gülelim" diye belirtti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol