birgün

18° KAPALI

GÜNCEL 04.05.2021 23:28

İBB Sözcüsü Ongun, canlı yayında İmamoğlu'na başlatılan soruşturmaya ilişkin belgeyi okudu

İBB Sözcüsü Murat Ongun, CNN Türk canlı yayınında İçişleri Bakanlığı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na başlattığı ön soruşturmaya ilişkin belgeyi okudu

İBB Sözcüsü Ongun, canlı yayında İmamoğlu'na başlatılan soruşturmaya ilişkin belgeyi okudu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında inceleme başlatıldı. Gerekçe ise, türbede ellerini arkasında bağlayarak yürümek.

İçişleri Bakanlığı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na başlattığı ön soruşturma, CNN Türk canlı yayınında gündeme geldi.

Gazeteci Hulki Cevizoğlu, soruşturmayla ilgili "Böylesi bir davayla kişinin mağdur etmesi o kişiye puan kazandırır. Kendi kendilerini şikayet etmiş olabilirler" dedi.

Yayında konuşulanlara açıklık getirmek isteyen İBB Sözcüsü Murat Ongun, canlı yayına bağlandı. Ongun, Ekrem İmamoğlu'na başlatılan ön soruşturma ile ilgili "İçişleri Bakanlığı'ndan bize 28 Nisan'da gelen bir yazı" diyerek ön inceleme ile ilgili belgeyi canlı yayında okudu.

"İfadelerde ön inceleme olmadığı gibi, ben uydurumuşum gibi ifadeler algıladım. Nedim Bey tarafından dile getirildi." diyen Ongun "Ben bu yayıncılık işini bilirim, telefonda olduğum için dezavantajlıyım sözüm kesilmezse sevinirim" dedi.

"Soruşturma hemen açılmaz, bu bir ön inceleme dosyası, Nedim Bey belki bilmez. Bu seninle ilgili bir soruşturma başlatabilirim, bana savunmanı gönder demektir" diyen Ongun, savunma metninin de gönderildiğini ifade etti.

"Ortada bir resmi yazı yokmuş da biz uydurmuşuz gibi davranılıyor" diyen Ongun, "bunun nesi yalan ben anlamadım" dedi. Soruşturma ile ilgili bilgilerden sonra "Belediyecilikle ilgili ne yaptılar?" sözlerini eleştiren Ongun, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin hizmetlerinden bahsederek "Bu söylemler kırıcı oluyor" açıklamasını yaptı.

HODRİ MEYDAN

Öte yandan Murat Ongun, Hulki Cevizoğlu'nun CNN Türk ekranlarında İçişleri Bakanlığı'nın İmamoğlu'na açtığı soruşturmayla ilişkin kullandığı "Bırakın belediye başkanını herhangi bir vatandaşa dava açılması ve mağdur edilmesi o kişiye inanılmaz bir puan kazandırır. Bunu yapacak kişi de ya kendileridir belki; kendi kendilerini şikayet ettiler" sözlerine de tepki gösterdi.

KRT Tv'de konuşan Murat Ongun, "Hodri meydan! İçişleri açıklasın kim olduğunu biz de görelim. Ben Hulki Bey'in konuştuğunu duymadım ama o da güzel sallamış" ifadelerini kullandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol