birgün

25° PARÇALI AZ BULUTLU

İbrahim Maalouf 29 Haziran’da İstanbul'da

Trompet virtüözü İbrahim Maalouf, “Capacity to Love" albümü kapsamında 29 Haziran’da Parkorman’a konuk olacak.

KÜLTÜR SANAT 16.05.2022 20:04
İbrahim Maalouf 29 Haziran’da İstanbul'da
Abone Ol google-news

Dünya ve Fransız müzik sahnesinde trompetin önde gelen isimleri arasında yer alan müzisyen İbrahim Maalouf, 16. albümü “Capacity to Love” turnesi kapsamında, 29 Haziran’da Parkorman’da dinleyicilerle buluşacak.

Müzik kariyerine klasik müzik eğitimiyle başlayan ve henüz 20 yaşındayken birçok uluslararası klasik müzik yarışmasını kazanan İbrahim Maalouf, 2000’lerin başında pop, caz ve dünya müzik sahnelerinin önemli isimleri arasına adını yazdırdı. Yayımladığı birçok tekli ve albümle müzik listelerinde üst sıralarda yer alan Maalouf; Sting, Salif Keita, Amadou & Mariam, Lhasa de Sela gibi pek çok isimle de aynı sahneyi paylaştı. 2007’den bugüne kadar yayımladığı 15 albümde prodüktör, besteci ve aranjör rollerini de üstlenen virtüözün birçok film müziği bestesinde de imzası bulunuyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun