İbrahim Tatlıses'in memleketi Urfa’da doğduğunu öne sürdüğü mağara, Şanlıurfa Valiliği ile AKP'li Haliliye Belediyesi’nin işbirliğiyle “müze” sıfatıyla ziyarete açıldı. Tatlıses’in ailesine yakın kaynaklar ise “mağarada doğma” hikayesinin yıllar önce reklam amacıyla üretildiğini söyledi.

İbrahim Tatlıses’in mağara hikayesi yalanlandı

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a olan yakınlığıyla bilinen İbrahim Tatlıses'in “doğduğu” iddia edilen mağara, “müze” sıfatıyla ziyarete açıldı.

Şanlıurfa Valiliği ile Haliliye Belediyesi arasında protokol yapılarak oluşturulan ve sosyal medyada da gündem olan müze tartışma konusu haline geldi.

Yerel medya organı Şanlıurfa Olay’da yer alan habere göre, şarkıcının doğduğu ev restore edildi ve "İbrahim Tatlıses'in Büyüdüğü Mağara" ismiyle "müze" oldu. Haberde, bu mekana milyonlarca lira harcandığı hatırlatıldı.

Öte yandan haberde, İbrahim Tatlıses ailesine yakın kaynakların, 1952 doğumlu olan Tatlıses’in orada dünyaya gelmediğini söylediği aktarıldı.

Kaynaklar, hikayenin Tatlıses’in “Ayağında Kundura” türküsünü seslendirdiği zamanda üretildiğini belirtilerek, “İlk meşhur olurken reklamı olsun diye yaptılar. Reklam tutunca da devam ettiler” dedi.

"İFTİHAR EDİYORUM" DEMİŞTİ

Tatlıses, Şanlıurfa Polisevi’ndeki bir programda "mağarada doğmaktan son derece mutlu olduğunu" dile getirip, “Benim için mağara çok önemli. Vahiy mağaraya gelmiştir. Bunun için orayı restore edip yapıp turisti çekmeliyiz. Yani o doğduğum mağarayı görsün insanlar. Mağarada doğdum, iyi ki de mağarada doğmuşum, Ya orada doğmasam, sarayda doğsam kim bilir ne olurdu? Mağarada doğduğum için iftihar ediyorum” ifadelerini kullanmıştı.

Tatlıses son olarak AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Şanlıurfa mitingine katılmış ve sahnede “Bize Cumhurbaşkanımız yeter… Cumhurbaşkanımız nereye biz oraya. Son nefesime kadar da Cumhurbaşkanımızın yanındayım...” şeklinde konuşmuştu.