birgün

9° SİSLİ

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı'dan Ümit Özdağ'a: Bir deliyi başımıza saldılar

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın Suriye'deki briket evler için valiliklerden ödenek istendiği iddiasına yanıt veren İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, "Bir deliyi başımıza saldılar" dedi. Özdağ ise Çataklı'ya verdiği yanıtta, "Klasik FETÖ psikolojik operasyon taktiği. Çünkü bunlar orada yetişti" dedi.

GÜNCEL 06.08.2022 19:12
İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı'dan Ümit Özdağ'a: Bir deliyi başımıza saldılar
Abone Ol google-news

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın valiliklere yazı yollanarak Suriye'de yapılan briket evler için il bütçelerinden kaynak istendiği iddiasına sosyal medya hesabından cevap verdi.

Çataklı, "Bir deliyi başımıza saldılar. Uğraşıp duruyoruz. Hayırlısı Allah’tan. Ümit Özdağ’ın bitmek bilmeyen, koskoca yeni yalanına Ordu Valiliğimizin cevabı" ifadelerini kullanarak Ordu Valiliği'nin cevabını paylaştı.

Ordu Valiliği tarafından yapılan açıklamada, "Bu iddia tamamiyle gerçek dışı ve provokasyon amaçlıdır. Valiliğimizden gönderilen ne bir ödenek ne de il bütçesinden yapılan bir harcama sözkonusudur. Hayırsever vatandaşların STK'lara yaptığı bağışlarla gerçekleşen projeye, 2020 yılında 35 briket yapımı için ilimizdeki STK'lar ve hayırsever iş insanlarımız toplam 210 bin TL bağış ile katkıda bulunmuştur" denildi.

ÖZDAĞ'DAN YANIT

Özdağ ise Çataklı'ya Twitter hesabından verdiği yanıtta şunları kaydetti:

"Klasik FETÖ psikolojik operasyon taktiği. Çünkü bunlar orada yetişti. Ordu Valiliğindeki vatansever bürokratlar haber vermese ben nereden öğreneceğim bu paranın yollandığını. Ordu’daki vatanseverlere selam olsun. Bütün vatansever bürokratlara selam olsun. Türk devleti geri dönecek."

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol