birgün

22° AÇIK

İçişleri Bakanı Soylu: Terörü silecek bir anlayışı başlatıyoruz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kastamonu’da yaptığı konuşmada, “Cumhurbaşkanımızın yol arkadaşı olarak söylüyorum. Bu ülkede terör örgütünün etrafımızdaki coğrafyada adını andırmayacak içeride ve dışarıda da onu tamamen silecek bir anlayışı başlatıyoruz. Bizden sonraki nesiller terör örgütü görmeyecekler” dedi.

SİYASET 23.04.2022 23:12
İçişleri Bakanı Soylu: Terörü silecek bir anlayışı başlatıyoruz
Abone Ol google-news

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, geçen yıl sel felaketi yaşanan Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde katıldığı iftar programının ardından konuştu.

Bozkurt'ta tarihin en büyük sel afetlerinden birinin yaşandığını hatırlatan Soylu, "Belki tarihimizin en büyük sel afetinin yaralarını birlikte sardık. Aramıza nifak sokmadık. Birlikte adım attık. Allah sizlerden razı olsun. Ferasetinizle, aklıseliminizle, metanetinizle, devletinize itimadınız sayesinde bu afetin altından birlikte kalktık. Kolay değildi. Sevdiklerinizi kaybettiniz, Rabb'im hepsine rahmet eylesin. Bazı görüntüler insanı yaralar, kolay değil. Her gün gezdiğiniz caddelerin, sokakların, şu meydanın 3-5 metre yükseklikte rüsubatla kaplandığını gördünüz. Evleriniz, iş yerleriniz, arabalarınız, eşyalarınız, kullanılamaz hale geldi ama sabrettiniz, devletinize güvendiniz" ifadelerini kullandı.

“TERÖRÜ SİLECEK BİR ANLAYIŞI BAŞLATIYORUZ”

Ardından siyasi mesajlar veren Bakan Soylu, sınır dışı ve sınırlar içinde, ‘eş güdümlü terör operasyonlarının devam ettiğini’ anlatarak şunları söyledi:

"Size bir kardeşiniz olarak söylüyorum, hepinizin huzurunda söylüyorum. Çocuklarımız bugün 23 Nisan bayramının mutluluğunu yaşıyor. Cumhuriyetin 100. yılında, 29 Ekim 2023 tarihinde bir kardeşiniz olarak söylüyorum, Cumhurbaşkanımızın yol arkadaşı olarak söylüyorum. Bu ülkede terör örgütünün etrafımızdaki coğrafyada adını andırmayacak içeride ve dışarıda da onu tamamen silecek bir anlayışı başlatıyoruz. Cumhurbaşkanımız bir şey söyledi; 'Kandili de başlarına yıkacağız, Suriye'deki terör yuvalarını da başlarına yıkacağız'. Bizden sonraki nesiller terör örgütü görmeyecekler. Huzur, kardeşlik, yükselme ve zenginlik bilecekler, büyük ve güçlü Türkiye bilecekler. Çok çektik, çok bedel ödedik, çok evlatlarımızı ay yıldızlı bayrağımızla toprağa gönderdik. Öyle bir darbe vuracağız ki bellerini doğrultamayacaklar."

“BUGÜN KİMSEDEN KORKMAYAN BİR TÜRKİYE VAR”

Türkiye'nin hiçbir yerde hakkını yedirmediğini savunan Soylu, "Hiç merak etmeyin. Salgın varken, bu kadar afetler varken Libya'da huzur ve kardeşliği oluşturmak için orada olduk. Doğu Akdeniz'de hakkımızı yedirmedik, Tayyip Erdoğan yedirmedi. Azerbaycan'da, Karabağ'da bir hançer kalbimize saplıydı. O hançeri kalbimizden çıkardık, Karabağ'ı Azerbaycan ile buluşturduk. Kıbrıs'ta kapalı Maraş'ı açık Maraş haline getirdik. Bu milletin rüyası Ayasofya'yı bu milletle buluşturduk. Bugün kimseden korkmayan bir Türkiye var. Bugün kimsenin sesinden sözünden çekinmeyen Türkiye var." diye konuştu.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol