birgün

27° AÇIK

GÜNCEL 26.05.2020 21:08

İçişleri Bakanlığı 4 günlük sokağa çıkma yasağında kaç kişiye ceza kesildiğini açıkladı

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada "4 günlük süre boyunca ihlalde bulunduğu tesbit edilen toplam 47.831 kişiye adli ya da idari işlem yapılmıştır" denildi

İçişleri Bakanlığı 4 günlük sokağa çıkma yasağında kaç kişiye ceza kesildiğini açıkladı

İçişleri Bakanlığı 4 günlük sokağa çıkma yasağında kaç kişiye ceza kesildiğini açıkladı.

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "4 günlük süre boyunca ihlalde bulunduğu tesbit edilen toplam 47.831 kişiye Umumi Hıfzıssıhha Kanunu ve TCK’nın ilgili maddeleri kapsamında adli ya da idari işlem yapılmıştır" denildi.

"Halihazırda, bugün saat 20.00 itibarıyla 25 ilimizdeki, 2 belde, 17 köy, 45 mahalle ve 2 mezra olmak üzere toplam 66 yerleşim yerinde karantina tedbirleri uygulanmakta olup bu yerleşim yerlerindeki toplam nüfus 61.559’dur.

Öte yandan 63 ildeki, 395 yerleşim yerinde karantina kararı ise kaldırılmıştır."

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız