birgün

24° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 14.08.2020 16:44

İçişleri Bakanlığı: Yılbaşından bu yana 14 bin hesap hakkında çalışma yapıldı

İçişleri Bakanlığı, 1 Ocak 2020'den itibaren 6 bin 743 sosyal medya kullanıcısı hakkında adli işlem, 14 bin 186 hesap hakkında da çalışma yapıldığını açıkladı.

İçişleri Bakanlığı: Yılbaşından bu yana 14 bin hesap hakkında çalışma yapıldı

İçişleri Bakanlığı, yılbaşından bu yana sosyal medyaya yönelik yapılan işlemlerle ilgili bilgi verdi.

Bakanlığın açıklamasına göre, 1 Ocak 2020’den itibaren “terör örgütü propagandası yaptığı, halkı kin ve düşmanlığa tahrik ettiği veya aşağıladığı, toplumu korku ve paniğe sürüklediği, yalan belge yayımlayarak algı operasyonu gerçekleştirdiği ve provokatif paylaşımda bulunduğu” iddiasıyla toplam 6 bin 743 sosyal medya kullanıcısı hakkında adli işlem başlatıldı. Bu kullanıcıların, “FETÖ, PKK ve IŞİD’in güdümünde faaliyet yürüttükleri” ileri sürüldü.

Bakanlık ayrıca, 14 bin 186 hesaba yönelik çalışma yapıldığını da kaydetti. Yapılan açıklamada bu hesapların, “yalan belge yayımlayarak algı operasyonu ve provokatif paylaşım yaptığı” iddia edildi.

Açıklamada, “Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlükleri’nin internet ortamını 7/24 esasına göre sanal devriye yakından takip ettiği” belirtildi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız