birgün

9° HAFİF YAĞMUR

İddialar yalanlandı: HBO Max Türkiye'de yayına girmeyecek

RTÜK'ten yayın lisansı alan HBO Max, gelişmenin ardından bugün, Türkiye'de yayına başlayacağı iddialarına ilişkin açıklamada bulundu. Warner Bros. Discovery'nin Türkiye iletişim ajansı, HBO Max'in Türkiye'de yayına başlamayacağını belirtti.

MEDYA 03.10.2022 19:27
İddialar yalanlandı: HBO Max Türkiye'de yayına girmeyecek Fotoğraf: Depophotos
Abone Ol google-news

Warner Bros. Discovery’nin bünyesindeki dijital yayın platformu HBO Max, Türkiye’de yayın hakkı lisans başvurusunun onaylanmasının ardından basında çıkan ‘Türkiye’ye geliyor’ iddialarını yalanladı.

WebTekno’ya konuşan Warner Bros. Discovery’nin Türkiye iletişim ajansı, iddiaları yalanlayarak HBO Max’in Türkiye’de yayına başlamayacağını açıkladı.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Basında çıkan son haberlerin aksine, Warner Bros. Discovery olarak HBO Max’i Türkiye’de yayına almak gibi bir planımız yoktur. Daha önce de belirtildiği gibi, Warner Bros. Discovery, 2023 yılında HBO Max ve Discovery Plus servislerini birleştirme kararı aldı. Warner Bros. Discovery’nin sunacağı bu yeni hizmet, 2024’ten itibaren Avrupa’da kullanıma sunulacak ve ilk olarak HBO Max’in hali hazırda mevcut olduğu pazarlarda yayına başlayacaktır."

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin'in, "Global bir marka olan HBO Max isimli internet yayın platformunun ülkemizde yayın hakkı için yaptığı lisans başvurusu onaylanmıştır" açıklaması “HBO Max Türkiye’ye geliyor” şeklinde yorumlanmıştı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol