birgün

20° AÇIK

GÜNCEL 28.02.2020 17:45

İdlib’de yaşamını yitiren asker iki gün önce “'Baba çevremizi bombalıyorlar, şehit olacağım” demiş!

İdlib’de yaşamını yitiren asker iki gün önce “'Baba çevremizi bombalıyorlar, şehit olacağım” demiş!

İdlib’deki saldırıdan yaşamını yitiren Uzman Çavuş İbrahim Tüzel'in babası, oğlunun kendisine iki gün önce, “Baba çevremizi bombalıyorlar. Ben şehit olacağım baba” dediğini anlattı.

Suriye’nin İdlib kentinde düzenlenen hava saldırısında yaşamını yitiren 33 askerden Uzman Çavuş İbrahim Tüzel'in (24) acı haberi, Mersin'in Erdemli ilçesinde yaşayan ailesine verildi.

İbrahim Tüzel'in babası çiftçi Şuayip Tüzel, DHA muhabirine oğlu ile en son 2 gün önce, telefonla konuştuğunu anlattı. Baba Tüzel, "Oğlum, iki gün önce telefonla beni aradı. Kendisine sağlık durumunu, moralini sordum. 'Baba çevremizi bombalıyorlar. İki kilometre yakınımıza kadar bomba atıyorlar. Ben şehit olacağım baba' dedi. Ben de kendisine dikkatli olmasını, kendisini iyi bakmasını söyledim" diyerek, gözyaşı döktü.

İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu da, saldırıdan bir gün önce Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’a, bölgedeki askerlerin sıkıştığına dair bilgi verdiğini söylemişti.

Kaynak: DHA

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız