birgün

24° AZ BULUTLU

SİYASET 20.02.2020 13:54

İdlib gerilimi sürerken NATO ve Türkiye’den karşılıklı ‘jestler’

İdlib gerilimi sürerken NATO ve Türkiye’den karşılıklı ‘jestler’

İdlib'de artan çatışmaların ardından Türkiye-Rusya arasındaki gerilim tırmanırken, Türkiye ile NATO karşılıklı jestler yapıyor. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan yapılan 'Biz NATO'yuz' paylaşımından sonra NATO'nun resmi hesabından da bir paylaşım yapıldı.

NATO'nun resmi sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, "NATO ortak değerlerin bir ailesidir. Biz müttefiklerimizle barış ve istikrar için birleştik. Türkiye NATO'dur." ifadeleri dikkat çekti.

NATO tarafından üye ülkelerdeki “NATO üyeliği bilincini” artırmak amacıyla 3 yıl önce ‘WeAreNATO’ (Biz NATO’yuz) kampanyası başlatıldı.

Türkiye tamda Suriye ile İdlib gerilimi yaşadığı sırada NATO'nun 2017'de başlattığı kampayaya katılma kararı aldı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından 18 Şubat'ta "WeAreNATO" kampanyasının İzmir'de düzenlenen etkinlikle tanıtıldığı şu şekilde duyuruldu:

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız